Pavėsinės

Turbūt sutiksite su mumis, kad itin malonu vakaroti pavėsinėje prie namo. Pavėsinės neužima daug vietos, bet suteikia daug privalumų. Pirmiausia, tai puiki vieta buvimui ir bendravimui. O kad pavėsinė džiugintų ir akis ir širdį, reikia, kad ji pati būtų gerai pastatyta ir įrengta.

Kiekvieną žemės plotelį galima “prisijaukinti” pastatant ten pavėsinę, stoginę, terasą.

Ir nenustebkit, jei didžiąją metų dalį, jaukios pavėsinė taps didžiausia traukos ir veiklos vieta. Pavėsinės, terasos taps vietomis, suburiančiomis draugėn šeimą, draugus, kaimynus. Jums nereikės jaudintis dėl staiga užgriuvusių svečių – pakviesite juos į savo pavėsinę. Čia ir pasėdėsit ir kepsniukų išsikepsit, aplinka pasigrožėsit. Tiems, kuriems nereikia kiekvieną darbo dieną sėdėti ofise – pavėsinės, terasos puiki išeitis. Idealu! Esi namuose ar sodyboje, sėdi pavėsinėje, grožiesi gamta ir dar dirbti gali. Puikus variantas dirbantiems kūrybinį darbą!

Pavėsinė, kaip atskiras statinys paprastai pastatoma jaukiausioje kiemo vietoje, su gražiu atsiveriančiu iš pavėsinės vaizdu. Pavėsines vietą sklype lemia sklypo dydis, jo forma ir kitų objektų tarpusavio išdėstymas. Pavėsinės dydį dažnai apsprendžia jos funkcija – t.y. kokiu tikslu ji bus naudojama. Asmeniniams poreikiams skirta pavėsinė paprastai būna mažesnė, nei visuomeniniams poreikiams. Jei tik galimybės leidžia, rekomenduojama rinktis truputį didesnę pavėsinę, nei kad manote kokios Jums reikia.

Pavėsinė prie namų suteikia ne vieną pliusą:

⦁ Galėsite didžiąją metų dalį savo laisvalaikį praleisti kieme;

⦁ Pavėsinė ar⦁  terasa itin naudinga turintiems mažų vaikų;

⦁ Ideali vieta darbui- esate ir prie namų, ir gamtoje ir galite dirbti.

⦁ Pavėsinė leis Jums nepriklausomai nuo kritulių, būti gryname ore. Juk malonu gurkšnoti kavą ar ką nors stipriau, skaityti knygą, naudotis kompiuteriu tuo metu kai lauke lyja lietutis;

⦁ Pavėsinės dėka, Jūsų namai liks nenusiaubti po užgriuvusių draugų būrio;

⦁ Krepšinio, futbolo ar kitas rungtynes, rinkimų rezultatus su draugais geriau stebėti pavėsinėje;

⦁ Pavėsinė prie Jūsų įstaigos tarnaus kaip rūkomoji ar ir neformalaus bendravimo patalpa. Būsite ramūs, kad Jūsų klientai ar darbuotojai turės kur atsipūsti, dūmą sutraukti. 

Laukiantis ir galintis patogiai pasėdėti klientas ramesnis, nei neramiai mindžiukuojantis!

Patarimai planuojantiems turėti pavėsinę.

Pavėsinei įsigyti svarbiausios sąlygos yra turėti norą, finansines galimybes ir vietą kur pastatyti.

Ir nereikia jaudintis kad nežinot kažkokių techninių detalių, kokios formos, kokių medžiagų ir pan. Visa tai savaime išsikristalizuoja aptarimo eigos metu. Apie tai, kas Jus domina šia tema paaiškinsime, parodysime pavyzdžius, patarsime ir padėsime išsirinkti tinkamą ir derančią prie aplinkos pavėsinę, terasą, lauko baldus ar kitus elementus.

Pavėsines klasifikuoti galima pagal daug kriterijų, tačiau yra keletas bendriausių. 

Pagal vyraujančias konstrukcijos medžiagas iš ko gaminamos- pavėsinės iš medžio (pjautinės medienos, tekintų rąstų, šakų), metalo ( geležis, aliuminis), plastikinės ir kt. Galimas ir mišrus variantas.

Kadangi gaminam pavėsines iš medžio, tai ir nagrinėsim tik iš medienos pagamintas pavėsines.

Pagal uždarumą pavėsinės gali būti uždaros, atviros, pusiau atviros, uždaromos. Pavėsinės uždarumo laipsnį geriau yra parinkti kiekvienu atskiru atveju, pritaikant prie vietovės ir poreikių ypatumų: ar nuo saulės, ar nuo vėjo ir kaimynų reikės sienelių.

Pavėsinės pagal pagrindo formą- stačiakampės, kvadratinės, šešiakampės, aštuonkampės, apvalios, L formos ir kitokios. Seniau buvo išpopuliarėjusios šešiakampės ir aštuonkampės pavėsinių formos. Tokios pavėsinės turėdavo stalą vidury ir aplinkui pasienias buvo pritvirtinti suolai. Tai yra labiau šeimos poreikiams pritaikytos pavėsinės, su apribota galimybe universaliau išnaudoti esamą erdvę.

Pavėsinės pagal stogo formą- vienašlaičiu stogu, dvišlaičiu, daugiašlaičiu stogu ir kt.

Pagal grindų dangą- su medinėm grindim, trinkelės akmenimis ar išvis su natūraliu gruntu.

Ir dar daug įvairių klasifikavimo kriterijų.

Pavesines gaminame pačių įvairiausių dydžių- pradedant 2m x 3m ar mažesnėmis, 2,5×3,5m, 4x4m, 4x5m 6x6m, 6x20m ir dar daug įvairių variacijų. Konkretus dydis parenkamas klientui individualiai, pagal vietą, poreikius.

Pavėsinės ir pavėsinių projektavimas

Pavėsinės gaminamos pagal tipinius mūsų projektus arba pagal individualius, pritaikytus konkretiems atvejus, projektus. Taip pat galima pakoreguoti Jūsų turimą projektą pagal esamas sąlygas ir poreikius.

Bendradarbiaujame su architektais, puikiai išmanančiais šią sritį, tad esant reikalui pavėsinę, stoginę, terasą, namelį ar kitą statinį suprojektuos tie specialistai, kurie turi patirties šioje srityje. Tai padės išvengti klaidų ir nesusipratimų- kad vietoj elegantiškos pavėsinės nesigautų šarvuotis be vikšrų.

Tipinius pavėsinių projektus rasite ČIA. Dar geriau pavėsinę padės įsivaizduoti vizualizacija.