Želdiniai prie pavėsinės

Pavėsinė gali būti labai išvaizdi ir graži, bet gerą įspūdį sumenkins skurdi, netvarkinga, be želdinių aplinka.

Pirmiausia reikia sutvarkyti takus į pavėsinę. Jie gali būti įvairūs: pagerinto grunto, betono plytelių, skaldos ar net medžio trinkelių, tik kad visais metų laikais prie pavėsinės būtų galima prieiti.

Aplinka, ypač prie pavėsinės fasado, turi būti pavyzdingai tvarkoma. Pirmiausia būtina švara. Papuošti galima įvairiais želdiniais. Pats ekonomiškiausias želdinimas – veja ir gražiai žydintys krūmai, tam reikia mažiau priežiūros, be to, jie ilgaamžiškesni už gėlynus. Jei yra galimybių, negalima pamiršti ir gėlynų. Želdinant aplinką krūmais, galima juos komponuoti gana įvairiai, kartais užtenka ir vieno gražioje vejoje, galima iš krūmų suformuoti gyvatvorę palei taką į pavėsinę, neblogai atrodys ir krūmų grupė ir t.t. Galima suformuoti įvairių gėlynų, gėlių lysvių ar grupių.

Kokį želdyną pasirinkti pirmiausia mums diktuoja konkreti aplinka, pavėsinės padėtis, jos stilius, forma ir paties šeimininko išmonė bei skonis.

Kad lengviau įsivaizduotume, kokioje aplinkoje turi rastis pavėsinė, pabandykite nupiešti ant popieriaus lapo savo sodo. Toliau paminėsime pagrindines augalų išdėstymo taisykles.

Vijokliniai augalai daugiamečiai, todėl svarbu tinkamai parinkti jiems vietą. Reikia atsižvelgti ne tik į dirvožemio hidrologines bei klimato sąlygas, bet ir į augalų biologinius ypatumus. Vieni jų mėgsta saulėtas vietas, kiti ūksmingas. Todėl želdinant vertikaliai labai svarbu žinoti vijoklinių augalų ekologinius ir biologinius ypatumus.

Kad vijokliniai augalai gerai augtų ir gausiai žydėtų, reikia sudaryti optimalias augimo sąlygas, taip pat tręšti. Kokiu atstumu prie pavėsinės sodinti augalus vieną nuo kito, labai priklauso nuo augalo rūšies. Želdinant pavėsines vijokliniai augalai sodinami kas 20-30 cm vienas nuo kito, tačiau šių atstumų nesilaikoma, jei tai prieštarauja kompozicijai. Pavėsinė įrengta gražioje ir tvarkingoje aplinkoje, gali visiškai atlikti savo funkcijas ir suteikti mums malonų poilsį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *