• Mob.tel: 8 659 21112
 • Terasa – naudingi ir praktiški patarimai

   

   Reikalavimai terasos įrengimui

  Dažnas, kuris susiruošia savo namuose įsirengti terasą, susiduria su daugybę klausimų. Itin gerai, kai terasa planuojama jau gyvenamojo namo projektavimo metu. Tačiau dažniausiai apie ją pamirštama. O tai itin svarbi namo detalė. Ji ne tik pratęsia būstą, bei ir sukuria išorinį namo interjerą. Formos būna įvairios: rombo, apvalios, stačiakampės ir t.t.

  Vienas iš svarbių elementų- tai terasos dydis. Jei jūsų namas yra didelis, aukštas, tuomet jums tiktų didelė ir erdvi terasa. Tačiau jei namas yra mažiukas, vieno aukšto, tuomet rinkitės nedidelę kompaktišką terasą. Nes didelė terasa prie mažo namo tarsi jį užgoš. Jis atrodys dar mažesnis.Kuomet projektuojama terasa, geriau rinkitės projektą ir statinį su stogu. Lietuvoje vasarą klimatas nėra pats šilčiausias ir be lietaus. Todėl stogas tikrai reikalingas. Taip vizualiai prailgins namo erdvę.

  Terasos įrengimo vieta

  Terasą geriausia įrengti saulėtoje namo pusėje. Ten geriau augs augalai ir patys daug jaukiau jausitės besilepindami saulės spinduliais. Kai kurie terasas įrenginėja šiaurinėje namo pusėje. Taip turi galimybę pasislėpti nuo vasarą svilinančių karščių. Tačiau tų saulėtų dienų Lietuvoje per metus būna tikrai nedaug. Todėl rudenį ar ankstyvą pavasarį jums bus jaukiau saulėtoje terasoje.

  Gana dažnai terasos įrengiamos tankesnio užstatymo individualių namų kvartaluose, kur iš vienos ar abiejų pusių yra kaimynai, o iš kitos vaizdas į gretimą namą ar bendrą kiemo erdvę. Sklypo plotas tokiuose kvartaluose nėra didelis, taigi terasa atlieka vidinio kiemo, kur mėgsta sėdėti šeimos nariai ir svečiai.  Todėl ieškokite tokios terasos vietos iš kurios atsivertų gražiausia panorama. Dažnai daugelis namo savininkų išėjimą į terasą daro per valgomąjį ar svetainę.

  Terasos įrengimo medžiagos

  Terasos pagrindu gali būti įvairios medžiagos. Tačiau  prieš renkantis medžiagas terasos statybai atkreipti dėmesį į namui pastatyti naudotas medžiagas ir jo apdailą. Jei jūsų namas yra modernios statybos tuomet kaimiško stiliaus terasa nederės su namo eksterjeru ir sukurs disharmoniją. Todėl reikėtų išlaikyti vientisą namo ir terasos stilių. Dažnai universaliausiai atrodo medinė terasa, nes ji dera ir prie medinio ir prie mūrinio namo.

  Pagrindas terasai montuojamas panašiai kaip visų lengvų statinių pamatai. Pavyzdžiui, tai gali būti betoniniai blokai, išdėstyti ant smėlio ir žvyro pakloto.

  Terasos apželdinimas

  Vienas iš terasos pagyvinimo ir puošimo elementų yra jos apželdinimas. Itin gražiai terasos atrodo vijokliniai augalai. Jie atliks dvigubą funkciją. Jie netik sudarys užuovėją nuo vėjo, bet ir padarys jūsų terasą jaukesnę, mielesnę. Aplink terasą itin patraukliai atrodo apsodintos gyvo gėlės, kurios žydi. Dar vienas iš populiarių variantų- tai iš aukštų augalų sudaryta siena.

  Lauko baldai terasoje

  Jokia terasa neįsivaizduojama be lauko baldų. Jei baldai bus laikomi ištisus metus, tuomet rinkitės tokius, kurie būtų pagaminti iš patvarių medžiagų, kurie būtų atsparūs aplinkos pokyčiams.

  Pinti baldai atrodo patraukliai, tačiau jie labai jautrūs aplinkos pokyčiams, todėl saugokite juos nuo lietaus ir saulės.

  Populiariausi ir universaliausi yra mediniai lauko baldai. Kokybiški lauko baldai yra pagaminti tik iš kokybiškos medienos, nestrūkinėje, sutvirtinti nerūdijančio metalo detalėmis.  Medinių baldų tarnavimo laiką prailgins impregnavimas specialiais aliejais. Tai būtina daryti porą kartų per sezoną.

  Keletas naudingų patarimų:


 • KONTAKTINĖ INFORMACIJA

  Nerandate Jums reikalingo sprendimo? Visada malonu išgirsti Jūsų klausimus ir suteikti nemokamą informaciją apie galimybes. Maloniai prašome kreiptis į mus ir Jūsų svajonių baldai ar poilsio zona sode virs tikra ramybės oaze…

 • Dirbame visoje Lietuvoje ir kitose šalyse! info@siaudiniainamai.lt VILNIUS, Mob.: 8 659 21112
 • facebookgoogle_pluspinterestyoutubeby feather
 • Jūsų Vardas (privaloma)

  Jūsų elektroninio pašto adresas (privaloma)

  Jūsų telefono numeris (privaloma)

  Jūsų klausimas

  Pažymiu, kad ne spam
 • Visos teisės saugomos: siaudiniainamai.lt
  Sprendimas: Elektroninės Vizijos