• Mob.tel: 8 659 21112
 • Kaip paruošti vietą ir medieną pavėsinėms

  mediena pavesinemsPavėsinė gali būti ne tik išvaizdus sodo ar kiemo elementas, bet ir funkcionalus statinys. Todėl svarbu, kad būtų parinkat tinkama vieta ir pastatyta iš tinkamos medienos. Nes jei po keleto metų jūsų pavėsinė bus aplūžusi ar patamsėjusios medienos, ji nebus jūsų sodo svarbus akcentas, o atvirkščiai jūs eksterjero gadintoja.

  Vietos pavėsinei parinkimas

  Taupydami žemę pavėsinę galime įrengti šalia namo, arba palikdami kelių metrų tarpą. Tokie praėjimai, įvairūs vidiniai kiemo kampai, susidarę dviejų pastatų sandūroje, įėjimai į pastatus- ideali vieta pergolėms, treliažams ir pavėsinėms. Šalia jų labai tiktų išmūryti lauko židinį ar įrengti ugniavietę. Šiuos architektūrinius statinius geriausiai įrengti pietrytinėje, pietinėje ar pietvakarinėje pusėje, kad galėtumėte mėgautis saulės spinduliais. Mėgstantieji ilgai vakaroti, pavėsinėms gali pasirinkti vakarinę pusę. Svarbu, kad pavėsinės vieta būtų apsaugota nuo vėjų, dūmų ir kitų kvapų, būtų rami, šilta, išgrįsta ir patogi susisiekti su virtuve ar svetaine.

  Medienos paruošimas pavėsinėms

  Ne bet kokia mediena tinka pavėsinėms. Minkštųjų lapuočių – beržo, alksnio, liepos, drebulės mediena netinka, nes išpjauta labai deformuojasi, susisuka, skeldėja, yra neatspari drėgmei. Kai kurie medžiai kamiene susiformuoja brandžią medieną, nepraleidžia nei vandens, nei maisto medžiagų. Čia kaupiasi įvairios dervos ir dažomosios medžiagos, jos brandžią medieną patamsina, antiseptikuoja. Dėl to ši vidinė kamieno dalis yra daug patvaresnė nei išorinė šviesesnė, vadinama balanine arba vėlyvąja mediena. Statybai geriausiai tinka brandi, o vėlyvoji mediena, kurioje dar vyksta cheminiai ir fiziniai procesai nuo seno laikoma nepatvaria ir dėl to ją būtina antiseptikuoti bei impregnuoti. Brandžią medieną augina ąžuolas, maumedis, eglė, pušis ir kt. Iš tokios medienos pastatyta pavėsinė bus patvari ir ilgaamžė. Ąžuolo ir maumedžio mediena yra sunki, patvari, mažai deformuojasi, tačiau brangi, Eglės brandi mediena būna pusiau sunki, vidutinio nuodžiūvio (džiūdama truputį traukiasi), stipti elastinga, linkusi truputį skeldėti ir deformuotis. Pušies brandi mediena nuo vėlyvosios skiriasi savo spalva, yra vidutinio sunkumo, pakankamai patvari, vidutinio nuodžiūvio. Pušies, kaip ir eglės mediena kieta ir elastinga, kuo daugiau turi brandžios medienos, tuo kietesnė ir sunkesnė. Didelis dervos kiekis apsunkina medienos impregnavimą, tačiau nepaisant to, kad brandi mediena savaime neblogai apsisaugo nuo grybinių ligų ir kenkėjų, naudojant ją neapsaugotą nuo tiesioginio atmosferos poveikio būtina gerai antiseptikuoti.


 • KONTAKTINĖ INFORMACIJA

  Nerandate Jums reikalingo sprendimo? Visada malonu išgirsti Jūsų klausimus ir suteikti nemokamą informaciją apie galimybes. Maloniai prašome kreiptis į mus ir Jūsų svajonių baldai ar poilsio zona sode virs tikra ramybės oaze…

 • Dirbame visoje Lietuvoje ir kitose šalyse! info@siaudiniainamai.lt VILNIUS, Mob.: 8 659 21112
 • facebookgoogle_pluspinterestyoutubeby feather
 • Jūsų Vardas (privaloma)

  Jūsų elektroninio pašto adresas (privaloma)

  Jūsų telefono numeris (privaloma)

  Jūsų klausimas

  Pažymiu, kad ne spam
 • Visos teisės saugomos: siaudiniainamai.lt
  Sprendimas: Elektroninės Vizijos